Tylko dla facetów. Dlaczego jesteś z księżniczką i co zrobić z takim związkiem?

Tylko dla facetów. Dlaczego jesteś z księżniczką i co zrobić z takim związkiem?

Możesz to różnie nazywać, możesz myśleć, że ona jest księżniczką, albo jest chwiejna emocjonalnie, być może myślisz, że

tak została wychowana przez rodziców, a może jest jedynaczką (przepraszam wszystkie jedynaczki, które są skrzywdzone tym stereotypem), a może zachowanie swojej dziewczyny lub żony określasz jeszcze inaczej. Czym jest zachowanie księżniczki/syndrom księżniczki było już w wielu miejscach omawiane i definiowane, jeśli to czytasz to pewnie masz własną charakterystykę takiej kobiety.

Ja chcę zwrócić uwagę na Twoje emocje, które są stałym elementem związku z księżniczką. Gdy jest miła – czujesz się cudownie, takie momenty są częste na początku relacji, ale im dłużej jesteście ze sobą tym jest ich mniej. Księżniczka jest wymagająca i złośliwa, więc czujesz, że jak spełnisz jej życzenia i będziesz zachowywał się tak jak ona tego chce, to wszystko będzie się układać dobrze i znów będzie cudownie.

Jej huśtawki emocji i złośliwości pojawiają się coraz częściej – próbujesz jakoś temu zaradzić i w tobie też przelewa się fala różnych uczuć. Chwilowe szczęście spowodowane jej krótkim uśmiechem miesza się ze złością i… twoim zaangażowaniem, aby zrobić to czego ona chce. Żyjesz w napięciu, zastanawiając się jaki będzie miała humor, jak nie czepia się o drobiazgi – to jesteś zadowolony, jak jest wścieka to myślisz „niepotrzebnie to powiedziałem, niepotrzebnie to zrobiłem”. Taką mieszankę uczuć możesz pomylić z miłością, to prawda – ta kobieta nie jest ci obojętna, ale to jeszcze nie miłość.

Dlaczego jesteś z księżniczką?

– Bo ma w sobie coś, co cię pociąga.

– Bo wierzysz w miłość (i to jest dobre) i wydaje ci się, że emocje, które w tobie wywołuje to właśnie miłość. Pomimo jej narzekania i udowadniania ci, że mogłaby mieć lepszego gościa, cały czas z tobą jest i to uważasz za dowód jej miłości. Niestety ona będzie z tobą póki będziesz w jakiś sposób jej przydatny lub póki nie pojawi się ktoś inny. To, że ona w ogóle jest z tobą może zupełnie ci wystarczać, nawet jeśli jakość takiego związku jest do bani.

– Bo zostałeś wychowany (albo jesteś taki z natury) na dobrego, ciepłego faceta, który ze zrozumieniem podchodzi do ludzi, ją też próbujesz zrozumieć.

– Bo nie poddajesz się przy porażkach, walczysz i wydaje ci się, że z nią też ci się uda. W każdym z nas jest głęboko zakorzeniona zasada konsekwencji, skoro już włożyłeś tyle energii i wysiłku w spełnianie jej zachcianek, znoszenie humorów, to nie zostawisz jej, tylko będziesz próbować dalej.

– Jesteś optymistą, myślisz że jakoś to się ułoży, będzie lepiej, gdy z nią porozmawiasz, gdy kupisz jej prezent, o którym marzy, gdy urodzi się dziecko, etc.

– Bo masz wpojoną zasadę pomocy innym ludziom, szczególnie bliskim. Dlatego, gdy wiesz już, że z nią jest problem to chcesz pomóc jej, bo widzisz, że sobie nie radzi (nawet jeśli ona uparcie twierdzi, że bez ciebie jej życie byłoby lepsze).

– Bo chcesz mieć dziewczynę (a lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu), jest w niej coś, co cię pociąga i wydaje ci się, że lepiej być z nią niż szukać sobie kogoś innego.

– Bo twoja była dziewczyna była księżniczką lub twoja matka. Ten typ jest ci znajomy, niestety zawsze wybieramy to co znamy, bo to co jest nieznane (inne kobiety) wydaje się jeszcze straszniejsze.

– Bo jesteś leniwy, myślisz – „póki jest seks – jest dobrze”.

Uważaj – jak zabrniesz z taką księżniczką za daleko i będziecie mieli dzieci, to one też będą nieszczęśliwe. Cała rodzina będzie cierpieć.

Co zrobić z księżniczką?

Możesz spróbować namówić ją na terapię dla par lub wysłać ją na indywidualną terapię u psychologa. Jeśli jej zagrozisz, to może się zgodzi, ale później zmieni zdanie i zrezygnuje, a efekty będą zerowe. Praca z psychologiem wymaga konsekwencji, a ona nie jest konsekwentna.

Co zrobić, gdy jesteś w związku z księżniczką?

UCIEKAJ!

Pozytywne jest to, ze może twoje odejście skłoni ją do zmian, ale już nie z tobą.

Co  zrobić, gdy będzie chciała do ciebie wrócić i przyznaje się do błędów?

UCIEKAJ!

Może faktycznie się zmieni, ale nie dla ciebie i nie z tobą! Jeśli wrócicie do siebie to będziecie powtarzać te same schematy i będzie nadal źle.

Czy po związku z księżniczką wchodzić w nowy związek?

Nie. Daj sobie czas na uspokojenie nerwów, obserwacje i poznawanie innych kobiet. Może będziesz potrzebować pół roku lub dwóch lat na przywrócenie stanu równowagi, ale nie spiesz się. Jest ryzyko, że w nowy związek wejdziesz ze schematami i błędami, których nauczyłeś z księżniczką.


Księżniczki są bardzo wrażliwe na swoim punkcie, przy zdrowej emocjonalnie kobiecie będziesz ważył słowa tak, jak przy księżniczce, a nie o to chodzi. Ważne, abyś był naturalny i był sobą, abyś wszedł w nową relację bez strachu.
Zwyczajna, fajna, zdrowa emocjonalnie kobieta może nie wywoływać w tobie tak dużo emocji, jak księżniczka i możesz stwierdzić, że nie jest warta zainteresowania. Huśtawka emocjonalna może uzależnić i niestety musisz przejść po tym odwyk. Dlatego wycisz się i swoje nerwy, abyś mógł docenić inną kobietę.

Czy masz się zmieniać?

NIE! Proszę zostań fajnym gościem, rycerzem na białym koniu i zwyczajnie dobrym człowiekiem z otwartym sercem, ale dla INNEJ kobiety. Takiej, która to doceni, a uwierz mi takie kobiety są na tym świecie. Mając doświadczenie z jedną księżniczką będziesz mógł rozpoznać inne i unikać ich jak ognia.

Jeśli jesteś w zwiazku i zastanawiasz się dokąd zmierzacie – przeczytaj ten artykuł https://aleksandratabor.pl/7-etapow-zycia-zwiazku-na-ktorym-jestes/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge