Jak i gdzie poznać fajnego faceta? 5 skutecznych sposobów bez Tindera.

Jak i gdzie poznać fajnego faceta? 5 skutecznych sposobów bez Tindera.

W dobie Tindera poznawanie ludzi nie jest trudne, ale póki co najwięcej związków zaczyna się podczas spotkań w spontanicznych okolicznościach. Jak i gdzie poznać faceta? Poniżej  znajdziesz 5 sposobów.

  1. Pasja łączy.

Ale to musi być pasja, którą można cieszyć się wspólnie (wszystkie pasje typowo kobiece nie przyciągną facetów i trudno je wykonywać wspólnie m np. robienie hybrydy na paznokciach). Fajnie, że jesteś oczytana i kryminały pochłaniasz w dwa wieczory. Tylko podczas samotnego czytania książek wieczorami nie poznasz nikogo.

Historia nr 1.

Anna – miłośniczka motorów, poznała chłopaka i późniejszego męża na zlocie motocyklowym. Powiedzmy sobie szczerze, gdyby samotnie jeździła motorem dla przyjemności, nie poznałaby nikogo. Dlatego Ty również musisz szukać ludzi o podobnych zainteresowaniach i spotykać się z nimi.

2. Bądź tam gdzie mężczyźni.
Co z tego, że jesteś aktywna i wysportowana, bo chodzisz na jogę. Jeśli na zajęciach są w większości dziewczyny – Twoje szanse są zerowe. Aby poznać chłopaka musisz być tam gdzie są mężczyźni. To proste, ale dziewczyny tego nie robią. Jeśli choć trochę interesują Cię auta, wybierz się na pokaz samochodów, wszelkiego rodzaju imprezy motoryzacyjne przyciągają masę facetów. Rajdy rowerowe, imprezy dla biegaczy, spotkania na gry w planszówki, które są często organizowane w barach – mężczyźni uwielbiają planszówki i ogłoszenia o spotkaniach znajdziesz na Facebooku. Tam są faceci.  

Co najważniejsze wspólna gra w planszówki w neutralnym miejscu, to dobra okazja na dłuższą rozmowę, a jeśli nie spodoba Ci się chłopak – zawsze możesz zmienić stolik z grą.

3. Udzielaj się towarzysko, eksperymentuj, poznawaj sąsiadów.
Niby proste, ciągle wychodzisz na kawę z psiapsiółką i masz kilka koleżanek. To oczywiście jest tzw. życie towarzyskie, ale nie o to chodzi. Postaraj się próbować czegoś nowego.  

Historia nr 2.

Koleżanką namówiła Zosię na udział w biegu Warsaw Business Run, to był dla niej pierwszy raz i właściwie nie interesowała się wcześniej bieganiem, ale uznała, że da radę przebiec trochę ponad 4 kilometry. Na miejscu, podczas przygotowań i rozgrzewki koleżanka wypatrzyła w tłumie swoich znajomych z poprzedniej pracy. W śród nich był On. Resztę możecie sobie dopowiedzieć.

Może kajaki? Tam jest towarzystwo mieszane, a pływanie w kajakach nie wymaga specjalnych umiejętności (tylko wcześniej sprawdź trasę, bo po pięciu godzinach wiosłowania możesz mieć już mało siły na podryw).

 Jeśli czytasz książki, to wyjście na spotkanie autorskie może zadziałać (tylko nie z autorem literatury kobiecej – tam na pewno nie będzie facetów, no chyba, że przyjdą ze swoimi dziewczynami).

Rozmawiaj z sąsiadami – to dziwne, że czasem z sąsiadami znamy się tylko na “dzień dobry” i można pominąć przystojnego syna pana Mariana z bloku naprzeciwko, który właśnie wrócił zza granicy.

4. Ucz się.

Jeśli studiujesz – zamieszkaj w akademiku lub w mieszkaniu z innymi studentami, po to, aby rozmawiać z nimi i poznawać ich znajomych!

Historia nr 3.
Ula była dobra studentką, zależało jej na stypendium naukowym, dlatego wraz z najlepszą przyjaciółką z liceum wynajęła spokojną kawalerkę i mieszkały razem przez całe studia. Zakończenie sesji świętowały wyjściem na kawę i do kina. To jest piękna historia przyjaźni, ale sami możecie zgadnąć, jaki jest jej finał.

Na zajęciach możesz poznać fajnych chłopaków (o ile nie są to zajęcia z kosmetologii). Zapisz się na studia podyplomowe, szkolenia, meet-upy, bootcampy, wszystko co wymaga osobistego uczestnictwa w zajęciach. Wybierz tematykę, która jest popularna również wśród facetów. Kursy językowe dobrze sie sprawdzają, bo to doskonała okazja, aby przed zajęciami, w trakcie i po zajęciach swobodnie pogadać, beż podejrzeń o nachalność.

Historia nr 4.

Natalia – już na pierwszych zajęciach studiów podyplomowych dowiedziała się, że jeden z uczestników pracował kiedyś w firmie, w której ona obecnie pracuje. Złapali wspólny temat. Podczas przerwy między zajęciami wyszli na kawę pogadać i jakoś tak dalej się potoczyło

5. Baw się. Kluby, bary i puby.

Tak, tak, tak… wiem co sobie myślisz, że ludzie przychodzą tam tylko w jednym celu. To prawda – ludzie przychodzą tam, aby kogoś poznać!

Historia nr 5.

Kasia z koleżanką piły spokojnie piwo w jednym z popularnych barów. Kilka stolików dalej siedziało dwóch chłopaków. Jej koleżanka uśmiechnęła się do nich i we dwóch podeszli zapytać, czy mogą się przysiąść. Okazało się, że zaiskrzyło pomiędzy Kasią a Marcinem. Niestety koleżanka Kasi tym razem nie poznała chłopaka – tak bywa.

Historia nr 6.

Milena wraz z koleżankami wybrała się do klubu. Przed jednym z nich na chodniku spotkała dawnego znajomego z obozu harcerskiego Michała (czy harcerstwo jeszcze istnieje w Polsce?). Wprawdzie słabo, go pamiętała, ale przywitała się i zapytała, czy wie jak jest w środku i czy warto wejść. On odpowiedział, że jego znajomi już są w klubie i impreza jest fajna. Weszli razem i Kasia poznała znajomych Michała, wśród nich był późniejszy maż Kasi.

Unikaj kawiarni blisko biurowców (tam siadają znajomi z pracy, często żonaci, a zakładam, że nie o to Ci chodzi), melin, spelun i miejsc podejrzanych (tam przychodzą ludzie nachlać się, a nie pogadać z kumplem przy jednym piwku) i tzw. romantycznych miejsc (tam przychodzą pary).

Co jest mało skuteczne?

  • Kina, teatry, opera, wystawy. Pewnie są pary, które właśnie tam się poznały, ale mówiąc szczerze to są rozrywki dla par, nie dla singli. Osobiście znam tylko jedną dziewczynę, która poznała chłopaka w kinie, ale obydwoje nie są Polakami i historia wydarzyła się za granicą, także chyba to nie liczy się w naszych realiach.
  • Miejsca gdzie spędzają czas rodziny. Place zabaw, parki (tam często są place zabaw i spacerujący rodzice), sklepy budowlane (tam małżeństwa wybierają materiały do remontu wspólnego gniazdka), sklepy spożywcze – tam flirtowanie może być dziwne.
  • Spotkań z kilkoma koleżankami. Tak, wiem, że fajnie spotkać się z kumpelami, ale przebywanie w stadzie spowoduje, że chłopak, który Cię zauważy będzie zwyczajnie bał się podejść i zagadać do grupy kobiet.

Wypracuj u siebie radar.

Jeśli planujesz opalać się na plaży, rozłóż ręcznik w pobliżu facetów bez dziewczyn. W barze siadaj zawsze w widocznym miejscu, najlepiej w pobliżu stolika z facetami. Na siłowni zapytaj o to jak działa sprzęt sportowy, a jeśli chcesz uczestniczyć w zajęciach grupowych to na pewno lepszy niż klasyczny fitness będzie crossfit lub body challenge. Chodzi o to, aby zawsze w codziennym życiu stwarzać okazję do poznania faceta. Aby to było możliwe musisz umieć wyszukiwać ich w tłumie i być blisko nich.

Równowaga.

Utrzymuj równowagę. Staraj się uczestniczyć w spotkaniach i bywać w miejscach gdzie są zarówno kobiety jak i mężczyźni. Babskie spotkania są super, ale tam nie poznasz faceta!

To samo dotyczy wieku. Jeśli Twoje rozrywki to imieniny u cioci, to możesz tam poznać wdowca emeryta – no chyba, że tego chcesz!

Równowaga z seksem i alkoholem. Jeśli szukasz związku, to nie trać czasu na przypadkowy seks i nie żyj złudzeniami! Mała szansa jest na to, że będziesz w związku z chłopakiem poznany w klubie, z którym od razu poszłaś do łóżka.

Pij tyle alkoholu, abyś zdołała bezpiecznie wrócić do domu i pamiętać z kim rozmawiałaś. Pamiętaj – bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu.

A gdzie ja poznałam swoją połówkę? W akademiku, w kuchni ; )

Wszystkie opisane historie wydarzyły się naprawdę oczywiście zmieniłam imiona.

Jesteś sama, jesteś samotny? Poczytaj o tym tutaj https://aleksandratabor.pl/dlaczego-jestem-sama-samotnosc/

Jak i gdzie poznać fajnego faceta? 5 skutecznych sposobów bez Tindera.

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge