Jaki powinien być mężczyzna idealny?

Jaki powinien być mężczyzna idealny? 3 główne cechy

Nie będę pisać o wyglądzie, bo z tym jest łatwiej. Każda kobieta ma swoje wyobrażenia, ulubionych aktorów i wie, jaki wygląd jej się podoba. Jaki powinien być mężczyzna idealny pod względem charakteru?

Nie będę pisać o wyglądzie, bo z tym jest łatwiej. Każda kobieta ma swoje wyobrażenia, ulubionych aktorów i wie, jaki wygląd jej się podoba. Jaki powinien być mężczyzna idealny pod względem charakteru? Jakie są cechy fajnego chłopaka? Odpowiedź na to pytanie jest trudniejsza. A obecna sytuacja z pandemią pokazuje, że kryzysy jednak się zdarzają i lepiej mieć przy sobie fajnego faceta, jeśli mamy z nim siedzieć w zamknięciu.  

Jaki powinien być mężczyzna idealny? – Uczucia, które wywołuje.

Na początek zamiast wymieniania cech charakteru opiszę uczucia, które powinny towarzyszyć ci w codziennych kontaktach z facetem. Te uczucia to: spokój, swoboda i bezpieczeństwo. A co z dreszczykiem emocji, ekscytacją i motylami w brzuchu? One są bardzo ważne na początku znajomości, dzięki nim rozpoznajesz, że ten mężczyzna na ciebie działa. Ten stan powinien stabilizować się wraz z rozwojem znajomości i ilością wspólnie spędzanego czasu. To normalna reakcja organizmu, utrzymywanie stałej ekscytacji byłoby męczące i dezorganizowało życie.  

Znacie się już jakiś czas (nie napisze jak długo, bo to kwestia indywidualna), a on powoduje u ciebie zdenerwowanie, pocenie się rąk i napięcie? Być może to nie motylki w brzuchu, a stres. Twój chłopak może wprowadzać nerwową atmosferę, być może wstydzisz się przy nim być sobą? W związku powinnaś czuć się swobodnie i szczerze mówić o sobie i swoim życiu. Jeśli sprawia ci to trudność to znaczy, że to jest niewłaściwy facet. Wyobraź sobie, że te uczcie nerwowości i napięcie bezie ci towarzyszyć przez kolejny rok i dłużej – tak nie da się żyć.

Jaki powinien być mężczyzna idealny pod względem charakteru? – Cechy.

  1. Dobry człowiek, dobre serce.

A teraz trochę babcinego lub rodzicielskiego tonu. Być może już o tym słyszałaś, ale w obecnych okolicznościach na świecie te cechy stają się bardzo ważne. Twój mężczyzna powinien być dobrym człowiekiem. Dobrym, nie tylko dla ciebie i od święta, gdy ludzie patrzą, ale dobrym na co dzień. Dlaczego? Bo właśnie tacy ludzie sprawdzają się w kryzysie, a jeśli planujesz dłuższy związek, to na pewno takie kryzysy was dotkną. Mogłabym napisać o wielu poważnych chorobach, które na nas czyhają lub utracie bliskich, o wspólnym wychowywaniu dzieci i tworzeniu domu. Możliwe, że wydaje ci się to zbyt odległe. W takim razie pomyśl o mniej odległych sytuacjach jak: utrata pracy, grypa, złamanie nogi, ładna koleżanka obok ciebie.

Dobry partner będzie wiedział jak się zachować. Znam historie, w których chłopak nie odwiedził swojej dziewczyny podczas dwóch tygodni choroby i brania antybiotyków. Może nie była to ciężka choroba, a dziewczyną opiekowali się rodzice, ale troska o drugiego człowieka zakłada odwiedziny podczas choroby. Jeśli Twój partner nie robi tego – to do czego jest potrzebny?

Hmm… co to znaczy dobry człowiek? To taki, który dba o dobro innych ludzi, na którym można polegać, który pomaga, jeśli tylko może.

Dobry facet odczuwa empatię i stara się zrozumieć twoje uczucia i wcale nie chodzi o te wielkie i górnolotne, a te codzienne. Facet mojej znajomej nigdy nie chciał słuchać jej opowieść i z pracy. Dla niej praca była bardzo ważna i w firmie trwała restrukturyzacja. Jego odpowiedzią na to było… „jestem facetem, facetów nie interesują takie rzeczy.” Brak zainteresowania ze strony partnera może bardzo boleć, dlatego ważne jest dobrze wybrać. Dobry człowiek okazuje zainteresowanie, bo faktycznie chce uczestniczyć w ważnych dla ciebie sprawach i zwyczajnie chce wiedzieć, co się u ciebie dzieje. Na tym polega empatia.

2. Inteligencja

Zgodnie z przysłowiem „z mądrym, i pokłócić się warto” oraz słowami Marilyn Monroe  

„najseksowniejszą częścią ciała mężczyzny jest mózg”

ważna jest w życiu inteligencja. Co to dużo mówić, z inteligentnym facetem każda rozmowa będzie ciekawa.

3. Szacunek do ciebie i ludzi

Z kolei Elizabeth Taylor stwierdziła

„bez szacunku nie ma miłości.”

Niby proste, a jednak ludzie tkwią w związkach, w których najmocniejsze uczucie to pogarda. To może objawiać się w docinkach, żartach, z których wcale się nie śmiejesz, ignorowaniu twojej opinii, łamaniu obietnic. Jeśli tak jest między wami – uciekaj.

Kolejne cechy możesz dobierać indywidualnie pod siebie. Jeśli jesteś ekstrawertyczką, szukaj kogoś podobnego, jeśli lubisz się śmiać – szukaj faceta z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Mężczyzna idealny dla każdego oznacza coś innego, można wymieniać wiele cech i pewnie nigdy nie uda się wyczerpać tematu. Aż znajdziesz właściwego faceta, który będzie jego definicją ; ).  

Jeśli jesteś w fazie poszukiwań przeczytaj to https://aleksandratabor.pl/jak-i-gdzie-poznac-fajnego-faceta-5-skutecznych-sposobow-bez-tindera/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge