Jakich facetów szukają kobiety, a z jakimi są na stałe? Odpowiedź cię zaskoczy.

Jakich facetów szukają kobiety, a z jakimi są na stałe? Jest 1 główny typ – odpowiedź cię zaskoczy.

Jakich facetów szukają kobiety, a z jakimi są na stałe? Jest 1 główny typ – odpowiedź cię zaskoczy.
Pewnie myślisz, że kobiety szukają super atrakcyjnego, przystojnego, wysokiego mężczyzny, którym mogą pochwalić się koleżankom. To prawda, ale zastanów się. Czy twój ojciec jest właśnie takim gościem? A brat, koledzy? A jakoś pojawiłeś się na tym świecie, a faceci wokół ciebie mają dziewczyny lub

Pewnie myślisz, że kobiety szukają super atrakcyjnego, przystojnego, wysokiego mężczyzny, którym mogą pochwalić się koleżankom. To prawda, ale zastanów się. Czy twój ojciec jest właśnie takim gościem? A brat, koledzy? A jakoś pojawiłeś się na tym świecie, a faceci wokół ciebie mają dziewczyny lub żony i nie każdy z nich jest przystojniakiem. Dobrze, to myślisz – kobiety szukają mężczyzn podobnych do swoich ojców – tak mówi psychologia. Zagadnienie doboru naturalnego jest szeroko omawiane przez psychologów, biologów, antropologów i wielu innych naukowców. Ja nie odpowiem ci, do którego ojca jesteś podobny i u której dziewczyny masz szanse, ale wiem którzy faceci mają dziewczyny i żony. wiem też jakich facetów szukają kobiety, a z jakimi są na stałe.

Powiesz mi, że facet musi mieć kasę i być umięśniony. To, nie zaszkodzi, ale mężczyźni bezrobotni i bez mięśni też mają dziewczyn, partnerki i żony. Podsumowując kobiety szukają mężczyzn przystojnych, inteligentnych, zaradnych życiowo, z charyzmą. A jednak wielu mężczyzn, którzy nie spełniają tych kryteriów ma partnerki. Hmm… podobnie jest z mężczyznami, nad łóżkiem maja plakat biuściastej blondynki w bikini, a żenią się z koleżanką z klasy.

Czyli jakich facetów szukają kobiety?

Wiemy, że podobają się kobietom faceci przystojni i ci podobni do ich ojców. Do tej grupy można dodać facetów, którzy osiągnęli jakiś sukces (sławni, bogaci, wysoko na drabinie społecznej). Oprócz nich podobają się… tak zwani przeciętni mężczyźni. Zaskoczony? Tak… przeciętni faceci! Jest jeden warunek. Ten przeciętny facet musi wyglądać na zadbanego. Przewagą takiego zwyczajnego gościa jest to, że właśnie z nim kobieta jest bardziej skłonna stworzyć długotrwały związek niż z przystojnym gościem, który ma laski na pstryknięcie palcami .Liczne badania i obserwacje potwierdzają, że ludzie łączą się w pary z podobnymi do siebie. A jakich ludzi jest najwięcej w populacji?

Właśnie tych średnich, przeciętnych, mało wyróżniających się zarówno w negatywną, jak i pozytywna stronę. Lubimy ludzi podobnych do siebie, bo przy nich czujemy się bezpiecznie, swobodnie, łatwo jest z takim zagadać, przełamać nieśmiałość, zaprzyjaźnić się. Faceci o przeciętnym wyglądzie są odbierani jako spokojniejsi i wierniejsi.

Dlaczego ma być zadbany? O tym decyduje biologia, aby przetrwał gatunek lepiej mieszać swoje geny ze zdrowym osobnikiem. Jak rozpoznać zdrowego osobnika – po wyglądzie. A to łatwo oszukać, wystarczy dbać o siebie. Wyobraź sobie, gościa, który ma całkiem ładne rysy twarzy i jest wysoki, ale ma twarz usianą pryszczami. To obrzydliwe – sam rozumiesz. Czy to znaczy, że faceci z chorobami lub niezadbani nie znajdą dziewczyny? Znajdą, ale ci przeciętni i zadbani mają łatwiej.

Przystojny facet jest jak piękna kobieta. Na pięknych ludzi patrzy się, bo są nadzwyczajni, ich uroda przyciąga wzrok, ale to nie oznacza, że każda kobieta będzie podrywać takiego super przystojnego gościa. Kobietom brakuje odwagi, czasem szukają prawdziwej miłości i chociaż dostrzegają urodę to  nie czują chemii. Przystojny facet to wyzwanie dla ambitnych, a wiele kobiet ma kompleksy i nawet jak taki super koleś do niej zagada to spali buraka i ucieknie (tak, wiem, coraz mniej takich dziewczyn). Przy przystojnym facecie kobiety często czują presję wyglądu, bo każdy ocenia wygląd partnerki przystojnego faceta, a nie każda jest gotowa na botox, silikon w różnych częściach ciała i doczepiane włosy.

Oczywiście nie twierdzę, że przystojni mężczyźni tylko tego wymagają i kobiety przy nich są niewolnicami urody. Niemniej, w głowach kobiet siedzą różne opory, zachamowania i kompleksy, które uniemożliwiają im odczuwanie szczęścia przy boku takiego przystojniaka. A do tego wszystkiego potrzebna jest chemia między ludźmi, a jak już pisałam wcześniej  – szukamy podobnych do siebie.

Co to znaczy przeciętny, zadbany facet?

Przeciętny mężczyzna jest średniego wzrostu, ma fryzurę na czasie, podobną do wielu innych jego rówieśników. Ubiera się w sklepach popularnych marek, lub nosi ubrania, które na takie wyglądają, a co najważniejsze ubrania nie są sprzed dekady (sweterek kupiony na targu przez babcię odpada). Jeśli nie wiesz jak wyglądać, to przyjrzyj się swojemu przeciętnemu koledze, który ma dziewczynę i zapytaj go gdzie kupuje ubrania. Idź do fryzjera i poproś go, aby obciął włosy na fryzurę, która jest akurat popularna i jednocześnie będzie pasować do Twojej twarzy.  

Koniecznie utrzymuj wyprostowana postawę ciała! Zgarbiony mężczyzna wygląda bardzo źle. Utrzymuj czyste i schludne włosy – nawet jeśli masz myć je codziennie. Problemy z cerą, łupież, nadwaga – z tym można sobie poradzić, więc zrób to dla siebie, a zauważysz, że ludzie też będą częściej się do Ciebie uśmiechać.  

Przeciętny facet jest też miły i swobodny. Wcale nie musisz zgrywać inteligentnego lub bogatego, po prostu naucz się rozmawiać w naturalny sposób na neutralne tematy (na początku unikaj trudnych tematów jak polityka, religia, pieniądze), zanim poznasz dziewczynę możesz ją zrazić do siebie kategorycznymi opiniami. Kobiety uciekają od gburów.

Jesteś przeciętny, ale nadal jesteś sam? Wygląd to nie wszystko! Ważna jest osobowość, skłonność do podejmowania swobodnych rozmów z nieznanymi osobami lub osobami, które słabo znasz. Introwertykom jest trudniej poznawać nowych ludzi niż ekstrawertykom. Ważna jest sprzyjająca sytuacja życiowa i okoliczności, jeśli masz zły humor, to nawet, gdy poznasz fajną dziewczynę, to swoim zachowaniem możesz zmarnować szansę na coś więcej. Jak sam widzisz na poznanie kobiety składa się wiele elementów, ale zawsze większe szanse mają Ci, którzy wyglądają zwyczajnie, bo w ten sposób wzbudzają zaufanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge