Kim Cattrall. Seks w wielkim mieście

Dlaczego Kim Cattrall – Samantha z „Seks w wielkim mieście” nie zagra w kontynuacji?

Sarah Jessica Parker ogłosiła kontynuację serialu, okazało się też, że się bez Kim Cattrall. Bez Samanthy Jones, to nie będzie to samo – miała najlepsze komediowe epizody. Uwielbiałam oglądać jej przygody i słuchać zabawnych dialogów z jej udziałem. To właśnie Samatha Jones grana przez Kim Cattrall była dla mnie ikoną seksu spośród czterech bohaterek „Seksu…”.

„Seks w wielkim mieście” – czyli wspomnienie serialu z czasów szkolnych.

Gdy dla odświeżenia sobie serialu obejrzałam dwa odcinki, niestety przyjęłam go z lekkim rozczarowaniem. Często kontrowersyjne tematy w latach dziewięćdziesiątych, obecnie są zwyczajne, a nawet nudnawe. Samantha żyła po swojemu i w odróżnieniu od swoich koleżanek Carry, Mirandy i Charlotty była bezpruderyjna, nie ukrywała swoich przygód, fantazji i potrzeb. To była też najodważniejsza bohaterka serialowa tamtego czasu. Ale czasy zmieniły się. Serial teraz wydaje się bardziej dla nastolatek niż dla dorosłych kobiet, a przecież to one były wtedy jego odbiorcami. Po tym serialu widać jak przez dwie dekady wiele tematów przestało być tabu, jak dużo już zostało powiedziane o seksie i pokazane, a sam serial przestał być zaskakujący.

Co do samych bohaterek o przedstawianego świata – teraz widzę, ze było to mocno naciągane. Carry – główna bohaterka, była ciągle niezdecydowana w sprawie facetów i każdy był niewystarczający dla niej. Utrzymywała się z pisania artykułów zaledwie raz w tygodniu, ale miała pieniądze, aby wydawać ogromne pieniądze na ciuchy i buty. Chciałabym poznać jakąkolwiek felietonistkę, którą stać na taki tryb życia. Miranda była niemiła, a Chorlotte dziecinna. Samantha zdecydowanie była najlepsza, jednak gdybym miała obejrzeć ponownie „Sex Education” z Gillian Anderson lub „Sex w wielkim mieście”, to wybrałabym Sex Education.

Kim Cattrall – trzeba wiedzieć kiedy odejść.

Czy jest mi żal odejścia Kim Cattrall z serialu? Nie. Obecnie aktorki i bohaterki serialu są po pięćdziesiątce i ich przygody seksualne na pewno powinny być inne, niż te sprzed dwudziestu lat, czy równie interesujące? To na pewno będzie wyzwanie dla twórców kontynuacji. Dlatego nie jest mi żal jej odejścia, wolę nie oglądać kontynuacji i zachować dobre wspomnienia z tego serialu. Dlatego, chociaż powodem odejścia z obsady jest konflikt z Sarah Jessica Parker, gratuluję odejścia Kim Cattrall, to jest dobra decyzja aktorki, która wie, że formuła serialu już wyczerpała się, czasy zmieniły się i ciągnięcie serialu na siłę ma małe szanse na powodzenie.

Kim Cattrall jest również autorką książki „Inteligencja seksualna” oraz współautorką książki „Satysfakcja, sztuka kobiecego orgazmu” (autorzy Kim Cattrall, Mark Levinson).

Może zainteresuje cię to https://aleksandratabor.pl/dlaczego-kobiety-kochaja-jamesa-bonda/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge